27 квітня голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб взяв участь у відкритті обласного центру гемодіалізу «Фрезеніус» у м. Черкаси

April 27, 2010

27 квітня голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб взяв участь у відкритті обласного центру гемодіалізу «Фрезеніус» у м. Черкаси.

На церемонію перерізання символічної стрічки прибув заступник міністра охорони здоров'я України Валерій Бідний, голова обласної ради Володимир Гресь, міський голова Черкас Сергій Одарич та інвестори з ФРН.

У 2008 році ТОВ "Фрезеніус Медікал Кер Україна" у тісній співпраці з Черкаською обласною державною адміністрацією започаткувало реалізацію інвестиційної програми зі створення сучасної клініки для лікування хворих на хронічну хворобу нирок. Перший такий діалізний центр був створений у Черкаській області. Сума інвестицій, вкладених у реалізацію Проекту, склала понад 60 млн. гривень. Планова кількість діалізних місць - 42, що дозволить з часом, розширивши потужність центру, проводити лікування близько 240 хворих.

Згідно з даними «Національного реєстру хворих з хронічною хворобою нирок», у 2009 році кількість таких громадян у Черкаській області становить близько 15,4 тис. осіб. Потребують лікування методом гемодіалізу по області близько 150 тяжкохворих.

Обласне нефрологічне відділення, що надає лікування цим хворим, переповнене. До того ж, воно оснащене, в основному, обладнанням, що працює понад 6 років та вичерпало свій ресурс. Працює 8 апаратів штучної нирки, однак цієї кількості недостатньо для надання допомоги усім хворим, які того потребують.

У рамках інвестиційного проекту була проведена реконструкція виділеного міською владою приміщення під обласний гемодіалізний центр.

Заступник міністра охорони здоров'я Валерій Бідний, ознайомившись із роботою центру відзначив, що ініціатива Черкаської області має бути прикладом для інших регіонів України, адже застосування передових європейських технологій дає можливість забезпечити лікування хворих із хронічною нирковою недостатністю на суттєво вищому рівні. Матеріально-технічне оснащення центру та сучасне діалізне устаткування дозволить рятувати життя та покращувати його якість тяжкохворим, які страждають від ниркової патології. Альтернативи такому центру на даний час немає як на території Черкаської області, так і в межах України.

Старший Віце-президент компанії Фрезеніус Медікал Кер АГ Ко & КГаА Бад Хомбург, Німеччина Домінік Венер висловив сподівання щодо подальшої співпраці з українською стороною. Досвід роботи пілотного проекту у Черкаській області буде використано при роботі з іншими регіонами. Наступний такий центр планують створити у Чернігові.

Станом на 23.04.2010 на лікуванні у діалізному центрі "Фрезеніус" перебуває 77 осіб. Пацієнти у діалізному центрі "Фрезеніус" лікування отримують безоплатно та в повному обсязі, включаючи медикаментозне забезпечення лікування ускладнень процедури та супутньої патології. За словами голови обласної ради Володимира Греця, відшкодування за лікування мешканців Черкащини проводиться за рахунок коштів обласного бюджету. Відповідні кошти на лікування буде закладено в обласному бюджеті – запевнив голова обласної ради.

Голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб відзначив, що залучення інвесторів до розвитку інфраструктури області є важливим завданням нинішньої влади.

– Ми маємо створити економічно привабливі умови для інвесторів, і не лише в медичній галузі, а в різних сферах діяльності. При облдержадміністрації буде створена спеціальна робоча група, яка займатиметься вирішенням цих питань та сприятиме покращенню інвестиційного клімату в області, – зазначив він.

Джерело: ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Thank you for visiting our website www.fmc-ag.com.

For further questions please send us an e-mail:


® Fresenius Medical Care
Else-Kröner-Strasse 1
61352 Bad Homburg v.d.H.
Tel. +49 (0)6172-609-0
Germany