Основи перитонеального діалізу

Як зазначено у вступі, перитонеальний діаліз є одним з двох визнаних методів видалення токсинів і зайвої води з організму людини. Внутрішня поверхня черевної порожнини (перитонеум) являє собою тонку, блискучу мембрану, має площу в розмірі до двох квадратних метрів і покриває всю порожнину. Оскільки очеревина має хорошу циркуляцію крові, вона є чудовим природним мембранним фільтром.

Перитонеальний діаліз використовує цю унікальну особливість. По-перше, спеціальна рідина - розчин для діалізу - вводиться через регулярні проміжки часу в черевну порожнину через катетер. Ця рідина омиває очеревину і дозволяє метаболітам перейти з крихітних кровоносних капілярів в діалізну рідину. Серед метаболітів найбільш відомими є сечовина і креатинін, а також ряд інших речовин, які накопичуються в крові діалізних пацієнтів, хоча виводяться здоровими нирками. Діалізний розчин, що увібрав ці речовини, потім видаляється за кілька годин через катетер і замінюється новим розчином.

На додаток до метаболітів надлишки води також повинні бути виведені з тіла пацієнта. Для цього цукор додається у діалізний розчин в концентрації, значно вищій ніж у крові. Це дає лише один варіант балансу концентрації: вода тече з крові через мембрану в розчин з високим вмістом цукру. Цей процес відомий як осмос.

Принципи очеревинного діалізу
<<Back   Menu

Thank you for visiting our website www.fmc-ag.com.

For further questions please send us an e-mail:


® Fresenius Medical Care
Else-Kröner-Strasse 1
61352 Bad Homburg v.d.H.
Tel. +49 (0)6172-609-0
Germany