Катетер для перитонеального діалізу

Безпечний доступ до абдомінальної порожнини при проведенні перитонеального діалізу забезпечує катетер. Спочатку для отримання доступу в черевну порожнину використовували металеві канюлі, які пізніше були замінені на шлункові та кисневі трубки. У 1952 році Arthur Grollman з Південно-західной медичной школи в Далласі розробив катетер, що зробив лікування перитонеальним діалізом доступними для пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю. Grollman використовував однолітровий контейнер з кришкою, до якого додавалась пластикова трубка. Його революційна ідея полягала у використанні гнучкого катетера, а не жорсткої трубки, як це мало місце в минулому. Крім того, кінчик катетера, що залишається в черевній порожнині мав кілька невеликих отворів, що забезпечувало оптимальний приплив і відтік розчину для діалізу.

В 1959 році, використовуючи досвід військово-польової хірургії під час воєнних дій в Кореї, американець Paul Doolan розробив катетер для тривалого використання. Він був зроблений з поліетилену і мав унікальну геометрію отворів для запобігання тромбування при збільшенні швидкості потоку. Richard Ruben, ще один американець, який вперше проводив перитонеальний діаліз протягом семи місяців, використовуючи катетер Дулана як перитонеальний катетер тривалого використання. Отже, дослідники мали намір лікувати не тільки пацієнтів з гострими захворюваннями, але також хворих з хронічною нирковою недостатністю.

У 1968 році американець Генрі Тенкхофф розробив катетер, названий його ім'ям. До цього часу широко використовувався катетер стилет, який зробив можливим лікування хворих з хронічною нирковою недостатністю за допомогою перитонеального діалізу. Однак, техніка "повторної пунктури" означала імплантацію нового катетера в черевну порожнину для кожної процедури. Ця трудомістка процедура була незручною як для медичного персоналу, так і для пацієнтів. Тенкхофф сам виконував невдячну роботу встановлення катетерів пацієнтам вихідними днями. Таким чином його перманентний катетер не тільки дозволяв заощадити час, а й став інструментом широкого використання перитонеального діалізу. Катетер Тенкхоффа все ще використовується і сьогодні. Виготовлений з силікону, він має одну або дві манжети, які допомагають катетеру проникати як в очеревину, так і в більш глибокі шари сполучної тканини.
<<Back   Menu   Next>>

Thank you for visiting our website www.fmc-ag.com.

For further questions please send us an e-mail:


® Fresenius Medical Care
Else-Kröner-Strasse 1
61352 Bad Homburg v.d.H.
Tel. +49 (0)6172-609-0
Germany