Мішки і трубки

Разом з катетером еволюція мішків і магістралей також відігравала вирішальну роль в довгостроковому успіху перитонеального діалізу. Перитоніт, як найбільш часте ускладнення, обмежував поширення безперервного амбулаторного перитонеального діалізу (CAPD).

 

 

 

 

 

 

 

Стерилізація розчину для перитонеального діалізу у великих скляних пляшках

До осені 1978 року розчин для перитонеального діалізу (ПД розчин) був доступний тільки у скляних контейнерах, з’єднаних з постійним катетером пластиковими трубками. Пацієнти повинні були з’єднувати трубки з катетером кожен раз, коли вводився або видалявся розчин. Через велику кількість під’єднань та від’єднань, небезпека черевної інфекції завжди була неминучою. Dimitrios Oreopoulos з Торонто нарешті зробив CAPD практичним, використовуючи одноразові пластикові пакети, що значно знизило кількість перитонітів. Після того як розчин для діалізу вводився в черевну порожнину, пластиковий пакет скручувався і залишався з’єднаним з тілом пацієнта протягом усього терміну процедури. Для видалення розчину мішок розгортався, і за допомогою сили тяжіння використаний розчин виводився в пакет. Наприкінці процедури пакет від’єднувався від катетера і приєднувався новий. Ця нова технологія надавала пацієнтам більше комфорту і відносну свободу.

Кілька італійських дослідницьких груп також внесли цінний вклад у запобігання виникнення перитоніту, перш за все це Umberto Buoncristiani з Перуджі, який винайшов Y-System. Ця система включає в себе порожній пакет і приєднані "Y" подібні трубки, які розподілять потік розчину для діалізу. Крім того до цієї системи підключений мішок з ПД розчином. Перш за все, використаний розчин для діалізу зливають в порожній пакет, вимиваючи гіпотетичні бактерії з катетерного роз'єма. Потім протягом близько трьох секунд новий діалізний розчин переливається через трубки в пакет. З’єднання з черевною порожниною під час цієї процедури залишається закритим. Коли трубки заповнюються, роз'єм катетера пацієнта відкривається і новий ПД розчин входить в порожнину (принцип flush-before-fill). У залежності від системи, потік ПД розчину (дренаж, потік, наповнення) управляється затискачами або дисками. Ця технологія відіграє істотну роль у зниженні відсотка перитоніту. Ще одна перевага: пацієнти не повинні носити пакет, з’єднаний з їх тілом.

 

 

 

 

Стандартний мішок. У-Система з порожнім мішком. У-Система з подвійним мішком.

Система подвійних пакетів є удосконаленням Y-системи. Це нововведення має не тільки порожній пакет, вже прикріплений до Y-образної системи трубок, але й також пакет з новим діалізним розчином. Це усуває ще одне з'єднання і додатково знижує ризик інфекції. Подвійний мішок це успішне завершення новаторських зусиль, спрямованих на зниження рівня перитоніту при перитонеальному діалізі.

<<Back   Menu   Next>>

Thank you for visiting our website www.fmc-ag.com.

For further questions please send us an e-mail:


® Fresenius Medical Care
Else-Kröner-Strasse 1
61352 Bad Homburg v.d.H.
Tel. +49 (0)6172-609-0
Germany