Автоматизований перитонеальний діаліз (APD)

На додаток до зниження рівня інфікування, повинні бути зменшені витрати на медичний персонал та матеріали. Для цієї мети були розроблені машини для автоматизованого перитонеального діалізу (APD). APD використовує програмувальний апарат або циклер, який контролює об’єм, наповнення, час перебування та дренування розчину. Завдяки автоматизованому діалізу, пацієнти тепер можуть проводити діаліз під час сну у себе вдома.

Fred Boen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Схематична структура першого автоматизованої машини для перитонеального діалізу Fred Boen, оригінальний підпис англійською мовою (1962)

Автоматизований перитонеальний діаліз був представлен в 1962 році Fred Boen з Вашингтонського університету. Машина яку він розробив потребувала 40-літрового контейнера PD розчину. Винахід значно скоротив кількість часу, необхідну для відкриття і закриття магістралей та підключення або відключення мішків, як це передбачено в керівництві CAPD. Повні контейнери доставлялись хворим до дому та повертались після спороження. Періодичний перитонеальний діаліз проводився один раз на тиждень.
І знову Тенкхофф далі спростив автоматизований перитонеальний діаліз. Для ліквідації складного завдання переміщення 40-літрового контейнера, він запропонував встановлення обладнання для підготовки води, яке могло б забезпечити отримання стерильної води в будинках пацієнтів. Концентрат потім додавався до стерильної води для приготування діалізного розчину.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Попередники апарату для перитонеального діалізу Henry Tenckhoff та Norman Lasker

З 1961 до 1970 Norman Lasker з США зібрав дослідження Boen, Tenckhoff та Russel Palmer разом в одну технологію. Для свого циклера він використовував двохлітрову пляшку з розчином для перитонеального діалізу. Розчин вводився з використанням природної гравітації та попередньо нагрівався. В 1970 р. перші пацієнти почали використовувати дану технологію в домашньому діалізі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Нове покоління циклерів розроблені Фрезеніус Медикал Кер

У 1981 році José Diaz-Buxo запропонував безперервний циклічний перитонеальний діаліз (CCPD), який на сьогодні є найбільш часто використовуваним методом APD. При цьому надлишки води і токсини видаляються з пацієнта протягом ночі за допомогою від 10 до 15 літрів розчину для діалізу. Протягом дня від одного з половиною до двох літрів діалізного розчину залишається в черевній порожнині.

Menu   Next>>

Thank you for visiting our website www.fmc-ag.com.

For further questions please send us an e-mail:


® Fresenius Medical Care
Else-Kröner-Strasse 1
61352 Bad Homburg v.d.H.
Tel. +49 (0)6172-609-0
Germany