Судинний доступ та хронічний діаліз

Незважаючи на широке розповсюдження технологічних досягнень, отримання адекватної кількості крові пацієнта для лікування представляло значні проблеми в перші роки діалізу. Як правило, скляна канюля або трубка хірургічно поміщались в судину для забезпечення доступу. На жаль, складний характер операції пов'язаний з тим, що канюля не може залишатися на місці протягом значного періоду часу; а це означало неможливість забезпечити лікування діалізом, яке було необхідне для порятунку життя хворих з хронічною нирковою недостатністю (т.з. уремією).

Тим не менше, найзначніший прорив в області судинного доступу відбувся в 1966 році, зробили це Brescia, Cimino з колегами. Їх робота залишається базовою для діалізу і сьогодні. Хірургічним методом Brescia, Cimino та їх колеги поєднували артерії на руці з прилеглими венами. Вени, як правило, не піддаються високому артеріальному тиску, так що операція по "артеріалізації" вени приводила до їх посиленого наповнення. Голки можуть більш легко поміщатись у вену, яка лежить під шкірою; це дозволяє забезпечити повторний доступ. Дана методика знизила ризик інфікування судинного доступу і зробила можливим діалізне лікування протягом років. Так звана артеріовенозна (AV) фістула надає можливість вибору доступу у діалізних пацієнтів; деякі AV фістули, імплантовані більш ніж 30 років тому, все ще використовуються сьогодні.
Дослідження, які почав проводити Scribner по шунтам, дозволили забезпечити тривале лікування хворих з хронічною нирковою недостатністю. Навесні 1960 року, Belding Scribner імплантував шунт американцеві Clyde Shields в Сіетлі. Shields став першим пацієнтом на хронічному гемодіалізі; лікування діалізом дозволило йому прожити додаткові одинадцять років перед тим як він помер від серцевої хвороби у 1971 році.

Ці перші успіхи створили сприятливу базу для першої в історії програми хронічного гемодіалізу, яка розпочалась в Сіетлі в наступні роки. Протягом багатьох років Belding Scribner і його команда свідомо утримувалися від здобуття патентного захисту на більшість своїх винаходів та інновацій щоб забезпечити швидке впровадження їх життєво важливих технологій для діалізних пацієнтів. Зусилля усього життя Belding Scribner були визнані в 2002 році, коли він і Willem Kolff були нагороджені почесною "Премією клінічного медичного дослідження Альберта Ласкера". Scribner помер у 2003 році у віці 82 років.

Судинний доступ Quinton, Dillard та Scribner

Клайд Шилдс (1921 - 1971)

Belding H. Scribner (1921 - 2003)
<<Back   Menu

Thank you for visiting our website www.fmc-ag.com.

For further questions please send us an e-mail:


® Fresenius Medical Care
Else-Kröner-Strasse 1
61352 Bad Homburg v.d.H.
Tel. +49 (0)6172-609-0
Germany