Сучасний гемодіаліз: перші капілярні діалізатори

Гемодіаліз зарекомендував себе в усьому світі як лікування хронічної та гострої ниркової недостатності після перших успіхів у Сіетлі. Мембрани, діалізатори та діалізні машини постійно удосконалюються і їх промислове виробництво постійно зростає. Важливим кроком вперед було створення порожнистоволоконних діалізаторів американцем Річардом Стюартом у 1964 році. Ця технологія замінила традиційні до того мембранні трубки і пласкі мембрани на мембрани з великою кількістю порожнистоволоконних капілярів. Дана технологія дозволяє виробляти діалізатори з достатньо великою площею поверхні, щоб забезпечити виконання вимог ефективного лікування діалізом.

Розвиток відповідних технологій промислового виробництва був удосконалений Dow Chemical в період між 1964 і 1967 роками, за участю доктора Бена Ліппса, який відіграв значну роль у цьому процесі; сьогодні він голова правління Fresenius Medical Care. Ця нова технологія дозволила в наступні роки виробництво великого числа діалізаторів за розумною ціною. Виробництво типових сучасних капілярних діалізаторів, котрі мають більш ефективні і більш сумісні мембранами, виготовлені в основному із синтетичних полімерів, як і раніше, базується на цих ідеях.

Оскільки клінічне використання гемодіалізу стало більш поширеним, вчені змогли краще вивчити характерні особливості пацієнтів з хронічним захворюванням нирок. На відміну від ранніх років діалізу, представлених тут, нестача адекватних методів і технологій лікування більше не є проблемою в лікуванні хворих з нирковою недостатністю. Сучасні проблеми лікування виникають із-за кількості пацієнтів, які потребують діалізного лікування, ускладнень, що виникають в результаті багаторічного лікування діалізом, а також все зростаючої кількості пацієнтів, що викликає як демографічну, так і медичну проблему; дана популяція хворих залишилась би без допомоги, якби не інноваційні дослідження що наведені вище.

Перше покоління капілярних діалізаторів (C-DAK, "штучна нирка Cordis Dow")
<<Back   Menu   Next>>

Thank you for visiting our website www.fmc-ag.com.

For further questions please send us an e-mail:


® Fresenius Medical Care
Else-Kröner-Strasse 1
61352 Bad Homburg v.d.H.
Tel. +49 (0)6172-609-0
Germany