Система гарантії і ефективного контролю якості EuCliD® - European Clinical Database.

Особливу увагу Fresenius Medical Care приділяє централізованому контролю якості лікування на міжнародному рівні, за допомогою системи гарантії та ефективного контролю якості EuCliD® (European Clinical Database). EuCliD® - це система гарантії та ефективного контролю якості, що використовується в Центрах Компанії Fresenius Medical Care з 1999 року. EuCliD® дозволяє збирати і аналізувати підсумки роботи більше 400 діалізних Центрів Fresenius Medical Care в 11 країнах Європи (більше 30 тисяч пацієнтів) за допомогою спеціального комп'ютерного забезпечення на рівні кожного Центру, головного експерта в кожній країні і центрального офісу в Німеччині (Clinical Management Europe - спеціальний підрозділ Fresenius Medical Care по Управлінню Клініками в Європі). Система EuCliD® охоплює всі параметри якості і надає рекомендації по корекції окремих напрямів терапії. Система регулярно порівнює результати роботи кожного Центру з очікуваними і оцінює вірогідний результат лікування хворого по мірі підвищення якості. Управління Клініками в Європі вносить значний внесок в поліпшення якості лікування і безпеки пацієнта в мережі європейських Діалізних Центрів Компанії, оцінює всю інформацію, що надходить та надсилає регулярні звіти керівництву клінік. Це дозволяє керівникам клінік порівнювати якість лікування в їх Центрі з іншими Центрами в Європі. 
 
Досвід застосування EuCliD® дозволив в більшості Центрів Fresenius Medical Care досягти або перевищити Європейські стандарти якості діалізу (EBPG - European Best Practice Guidelines for Hemodialysis).

Існуюча база даних - це величезний ресурс наукової інформації і доказів, використовуваний для наукового аналізу, що сприяє підвищенню стандартів якості діалізу. Статистичний аналіз даних забезпечує реалістичне уявлення про досягнуті результати. Більш того, аналіз даних EuCliD® не тільки дозволяє перевірити ефективність застосування стандартів лікування, але й може бути використаний для вироблення пропозицій по поліпшенню та оновленню власне стандартів.


   

 

 

 

 

 

 

 

  

Турбота про пацієнтів

Якість лікування діалізними методами визначається в рівній мірі як стандартом проведення самого діалізу, спектром медикаментозної терапії, так і довершеними організаційними принципами і технічним оснащенням Центру.

Технологія лікування пацієнтів Центрів Фрезеніус формується виходячи з найсучасніших рекомендацій, наказів і стандартів, що діють на території України і прийнятих в Компанії Fresenius Medical Care. Для досягнення високої якості лікування Діалізний Центр керується наказом №65/462 Міністерства охорони здоров'я України від 30.09.2003 року, а також стандартами лікування, що рекомендовані European Best Practice Guidelines (EBPG). 
 
Комплексний підхід до лікування

Ми суворо дотримуємося стандартів якості лікування, що починається з продукції Fresenius Medical Care: від машин до фільтрів і систем водопідготовки. Проте технології, що використовуються для лікування - це тільки частина всього того, що сприяє добрій якості життя пацієнта.

Належна діалізна допомога- це перший крок на шляху до реабілітації та доброго самопочуття пацієнтів на діалізі. Щоб успішно працювати у сфері діалізної терапії важлива наявність сильної команди фахівців в різних областях. Нефрологи, що працюють в наших клініках, активно співробітничають з багатьма спеціалістами різних фахів як через професійні асоціації, так і завдяки їх робочим контактам з колегами, серед яких є:

кардіологи
ендокринологи
дієтологи
судинні хірурги
радіологи
психологи
соціальні працівники
інші фахівці з сфері охорони здоров'я 
 
Якість екстреної медичної допомоги

Бути готовими до критичної ситуації - частина нашої роботи. Наші лікарі і сестринський персонал проходять спеціальне навчання реанімаційним процедурам, а все устаткування для екстреної медичної допомоги регулярно перевіряється, а його готовність до використання візується відповідальним фахівцем. Деякі з наших Центрів діалізу розташовані на території лікарень або багатофункціональних медичних закладів, а ті Центри, які знаходяться далеко від лікарень, мають відповідні інструкції і кваліфікацію персоналу для надання екстреної медичної допомоги. 

Важливість додіалізного лікування

У багатьох Центрах Fresenius Medical Care проводяться консультації фахівців-нефрологів для пацієнтів із захворюваннями нирок. Крім того, фахівці Компанії проводять семінари-консультації для лікарів-терапевтів з метою підвищити рівень виявляємості хворих з ХНН на ранніх стадіях.

Мета подібних консультацій - уникнути проблем при дуже пізньому зверненні по спеціалізовану допомогу та гарантувати своєчасний початок діалізних процедур згідно рівню клубочкової фільтрації (glomeular filtration rate - GFR), рекомендованому в Європейському керівництві по Гемодіалізу (EBPG).

У випадку, якщо пацієнт вперше звертається до нефролога всього за 6 місяців до початку діалізу (на пізній стадії захворювання ХНН), під час лікування можуть виникати ускладнення, які негативно впливатимуть на результати лікування. При своєчасному виявленні захворювання можливо підготувати пацієнта до планового переходу на діалізну терапію, що дозволить поліпшити якість життя пацієнтів на діалізі, зменшити число ускладнень і пов'язаних з ними додаткових витрат з боку бюджету на госпіталізацію, медикаменти і таке інше.

Дієта та харчування

Здорові нирки дозволяють організму позбавиться непотрібних речовин, які залишаються після того, як всі необхідні людині поживні речовини вже отримані ним з їжі. Якщо ж нирки не можуть повною мірою виконувати цю функцію, то часто необхідно змінити характер харчування. Дієта що необхідна пацієнту із захворюванням нирок, залежить від наступних параметрів:

- Вид захворювання
- Стадія ниркової недостатності (рання, середня, пізня)
- Обраний вид діалізної терапії
- Супутні захворювання (такі як діабет)
- Зріст та вага пацієнта
- Рівень активності пацієнта
- Об'єм сечі, що виділяється

Фахівець-дієтолог оцінює всі ці параметри і розробляє рекомендації по дієті індивідуально для кожного пацієнта. 

Підхід до лікування

Устаткування:

- 4008 H/S

Шляхом постійного удосконалення методик лікування Fresenius Medical Care завжди пропонує пацієнтам замісну ниркову терапію високої якості для поліпшення їх самопочуття та якості життя. Наша система гемодіалізу 4008 H/S гарантує безпеку і ефективність всіх основних процедур замісної ниркової терапії. Ергономічна і інтуїтивно-логічна структура, чітко розподілені функції по меню, кольоровий екран з високою резолюцією - все це забезпечує зручне для користувача програмування параметрів процедури. Додаткова інформація про процедуру наводиться у вигляді графіків основних параметрів процедури. Приготування діалізного розчину відбувається в закритій волюметрічній балансувальній системі з об'ємним контролем ультрафільтрації. Цей ультрачистий діалізний розчин є основою для проведення високоефективної терапії (ONLINEplus System) і точного контролю якості лікування (Online Clearance Monitoring – OCM®).

- 5008

У 2005 році Компанія Fresenius Medical Care була удостоєна нагороди в конкурсі «Інновації в Бізнесі» за нову систему лікування пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю, що забезпечує якнайкраще діалізне лікування, - апарат «штучна нирка» серії 5008. Цей приз вручається за інноваційність та видатні науково-технічні досягнення в Німеччині щорічно з 1980 року. У конкурсі 2005 роки брали участь близько 220 компаній. Апарат 5008 серії, що включає ряд високотехнологічних рішень, гарантує безпечне та ефективне проведення гемодіафільтрациі ONLINE. Новітні дані*** підтверджують, що гемодіафільтрація ONLINE скорочує ризик летального результату на 35% в порівнянні із звичайним гемодіалізом.
Діалізатори Fresenius Helixone® FX-класу

Результат 25-и років експериментів - новий клас діалізаторів Fresenius Polysulfone® - FX-клас. Для діалізаторів FX-класу ми розробили спеціальну мембрану Helixone®. При розробці мембран Fresenius Polysulfone® як модель була використана природна нирка, що дозволило створити мембрану, яка має широкий спектр можливостей і через те застосовується у всіх різновидах гемодіалізної терапії. Численні наукові публікації і досвід мільйонів процедур є свідоцтвом позитивного досвіду і сприятливих відгуків про цю мембрану серед медичної спільноти та пацієнтів.

Fresenius Polysulfone®, що вважається “золотим стандартом” діалізних мембран, забезпечувала ефективність і безпеку гемодіалізу протягом трьох десятиліть. Повністю оновлена концепція діалізаторів дозволила поліпшити властивості FX-класу, що було досягнуто різноманітними технічними інноваціями, зокрема - за рахунок використання мембрани Helixone®, якій притаманні наступні властивості:

- Висока біосумісність
- Покращені дифузійні і конвективні кліренси
- Вдосконалена гемодинаміка
- Підвищена безпека для пацієнта
- Простота в застосуванні та промивці
- Зниження кількості відходів

Розробивши діалізатори FX-класу, Fresenius Medical Care встановила нові стандарти в діалізній технології, засновані на функціональному підході. 
 
Зниження ризику захворювань серцево-судинної системи

Інноваційні мембрани, такі як Fresenius Polysulfone® або Helixone®, сучасні пристрої моніторингу і контролю об'єму крові (Blood Volume Monitor), температури крові (Blood Temperature Monitor) і ефективності діалізу (моніторинг якості очищення крові - Online Clearance Monitor (OCM®), в поєднанні з ультрачистим діалізатом, приготованим з використанням фільтру діалізного розчину DIASAFE®plus, і сучасною системою гемодіафільтрациі HDF ONLINE зменшують ризик ускладнень з боку серцево-судинної системи.

 

Ультрачистий діалізат

Якість діалізного розчину вважається одним з ключових пунктів для проведення адекватного діалізу, як з точки зору ефективності, так і з точки зору безпеки для пацієнта.

Європейські стандарти якості гемодіалізу (EBPG) рекомендують використання ультрачистої води, що відповідає вимогам Європейської Фармакопєї для виробництва діалізного розчину. Використання ультрачистої води також обов'язково для високопоточного діалізу. На основі ультрачистої води при використанні фільтру DIASAFE®plus можна отримати ультрачистий діалізат. Завдяки найвищому рівню мікробіологічного захисту фільтри діалізного розчину Fresenius Polysulfone® запобігають проникненню токсинів і гарантують отримання ультрачистого діалізного рвозчину незалежно від типу діалізатора і типу діалізної процедури. Подвійна фільтрація діалізної рідини дозволяє отримати високоякісний замісний розчин для гемо(діа) фільтрації ONLINE. 

 

 

Стандарти якості діалізного лікування Компанії Fresenius Medical Care

Стандарти якості діалізу Компанії Fresenius Medical Care (FME Best Practice Guidelines) – це збірка безпосередніх інструкцій по роботі діалізних клінік. Вони створені для стандартизації і оптимізації роботи клініки, що включає поєднання найкращої якості лікування з безпекою пацієнтів і персоналу, зменшенням навантаження на персонал і оптимізацією витрат.

Гігієна і інфекційний контроль

Департамент гігієни і інфекційного контролю Компанії Fresenius Medical Care займається рішенням одного з складних завдань в роботі Центру, що забезпечує високу якість діалізного лікування.

Мета департаменту гігієни і інфекційного контролю Компанії Fresenius Medical Care полягає в підвищенні рівня безпеки і скороченні ризику зараження під час проведення потенційно небезпечних процедур і маніпуляцій. Цим департаментом розроблені особливі правила, які дотримуються у всіх Центрах Fresenius Medical Care та включають:

- Використання асептичної і безконтактної техніки у всіх можливих випадках і суворе дотримання певних інструкцій та прийомів співробітниками і пацієнтами клінік.

- Дотримання графіків перевірок (аналізів) і вакцинацій, запропонованих Європейськими стандартами якості для гемодіалізу (EBPG).

Thank you for visiting our website www.fmc-ag.com.

For further questions please send us an e-mail:


® Fresenius Medical Care
Else-Kröner-Strasse 1
61352 Bad Homburg v.d.H.
Tel. +49 (0)6172-609-0
Germany